1.5KE27A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1.5KE27A-E3/73
JLCPCB Part #
C1666963
Package
DO-201AD
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 23.1V 28.4V 37.5V 40A@10/1000us TVS Unidirectional DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS