1N5250C-TR
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1N5250C-TR
JLCPCB Part #
C6656766
Package
DO-35(DO-204AH)
Description
1 Independent 100nA@15V 20V 25Ω 500mW 600Ω ±2% DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS