AR03BTCX2703A
MFR.Part #
AR03BTCX2703A
JLCPCB Part #
C5589461
Description
-55℃~+155℃ 100mW 270kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS