AR03BTC5601
MFR.Part #
AR03BTC5601
JLCPCB Part #
C309088
Description
-55℃~+155℃ 5.6kΩ 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS