AR02BTC6801
Extended
Manufacturer
Viking Tech
MFR.Part #
AR02BTC6801
JLCPCB Part #
C317924
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 25V 6.8kΩ 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS