SCR0402F536K
MFR.Part #
SCR0402F536K
JLCPCB Part #
C3015919
Description
-55℃~+155℃ 50V 536kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS