SCR0402F383R
MFR.Part #
SCR0402F383R
JLCPCB Part #
C3016028
Description
-55℃~+155℃ 383Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS