VBL165R10
MFR.Part #
VBL165R10
JLCPCB Part #
C516951
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 167W 2.35nF 2V 43nC@10V 650V 70pF 770mΩ@10V 8A 8pF N-Channel TO-263(D2PAK) MOSFETs ROHS