VBFB165R02
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
VBFB165R02
JLCPCB Part #
C516944
Package
TO-251
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 11nC@10V 2A 2V 417pF 45W 45pF 4Ω@10V 5pF 650V N-Channel TO-251 MOSFETs ROHS