RFP40N10-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
RFP40N10-VB
JLCPCB Part #
C693116
Package
TO-220AB-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 35nC@10V 3V 55A 90pF TO-220AB-3 MOSFETs ROHS