RFP40N10LE-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
RFP40N10LE-VB
JLCPCB Part #
C19711273
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 3.75W 36mΩ@10V 3V 55A 60nC@10V 90pF N-Channel TO-220AB MOSFETs ROHS