QM3006S-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
QM3006S-VB
JLCPCB Part #
C878866
Package
SO-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 18A 30V 3V 4mΩ@10V 6.8nC@5V 73pF 820pF SO-8 MOSFETs ROHS