NTPF360N80S3Z-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
NTPF360N80S3Z-VB
JLCPCB Part #
C22357317
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.7nF 150W 15A 370mΩ@10V 4.5V 4pF 76nC@10V 800V 80pF N-Channel TO-220F MOSFETs ROHS