NIMD6001NR2G-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
NIMD6001NR2G-VB
JLCPCB Part #
C20755679
Package
SO-8
Description
-55℃~+175℃ 11.7nC@10V 110pF 2 N-Channel 28mΩ@10V 2V 4W 50pF 600pF 60V 7A N-Channel SO-8 MOSFETs ROHS