FQPF12N60-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
FQPF12N60-VB
JLCPCB Part #
C20755720
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.6nF 106W 12A 200pF 300pF 43nC@10V 5V 650V 650mΩ@10V N-Channel TO-220F MOSFETs ROHS