FQD10N20CTM-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
FQD10N20CTM-VB
JLCPCB Part #
C7524951
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.8nF@25V 10A 180pF 200V 245mΩ@10V 3W 4V 51nC@10V 80pF@25V N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS