BUK9528-100A-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
BUK9528-100A-VB
JLCPCB Part #
C19632097
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.8nF 100V 110pF 17mΩ@10V 210pF 3.85W 4V 70A 90nC@10V N-Channel TO-220AB MOSFETs ROHS