LD1117AG-3.3V-A
Extended
Manufacturer
UTC(Unisonic Tech)
MFR.Part #
LD1117AG-3.3V-A
JLCPCB Part #
C474404
Package
SOT-223-3
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(1A) 100uV 15V 1A 3.3V 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS