78L12L-T92-B
Extended
Manufacturer
UTC(Unisonic Tech)
MFR.Part #
78L12L-T92-B
JLCPCB Part #
C211643
Package
TO-92-2.54mm
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.7V 100mA 12V 27V 2mA 65dB@(120Hz) 80uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92-2.54mm Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS