78D15L-TN3-R
MFR.Part #
78D15L-TN3-R
JLCPCB Part #
C571400
Package
TO-252
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 15V 2V 30V 500mA 70dB@(120Hz) 8mA 90uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS