78D12AL-TN3-R
Extended
Manufacturer
UTC(Unisonic Tech)
MFR.Part #
78D12AL-TN3-R
JLCPCB Part #
C73290
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-40℃~+85℃ 1 12V 1A 2V@(500mA) 35V 72dB@(120Hz) 75uV 8mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS