RMC08051.5K5%N
MFR.Part #
RMC08051.5K5%N
JLCPCB Part #
C325846
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 125mW 150V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS