RMC06038.2K5%N
MFR.Part #
RMC06038.2K5%N
JLCPCB Part #
C325749
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 8.2kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS