TSF12N90M
Extended
Manufacturer
Truesemi
MFR.Part #
TSF12N90M
JLCPCB Part #
C46855377
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.1Ω@10V 12A 230pF 36pF 3nF 48W 5V@250uA 83nC@10V 900V N-Channel TO-220F MOSFETs ROHS