XC9142C21DER-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC9142C21DER-G
JLCPCB Part #
C2471455
Package
USPC-6(1.8x2)
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 2.1V 3MHz 500mA 650mV~6V Boost Boost Built-in Fixed Yes USPC-6(1.8x2) DC-DC Converters ROHS