XC9141E27CER-G
MFR.Part #
XC9141E27CER-G
JLCPCB Part #
C2471774
Package
USPC-6(1.8x2)
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1.2MHz 2.7V 500mA 650mV~6V Boost Boost Built-in Fixed Yes USPC-6(1.8x2) DC-DC Converters ROHS