XC9136N35CDR-G
MFR.Part #
XC9136N35CDR-G
JLCPCB Part #
C2477632
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1.2MHz 3.5V 500mA 650mV~5.5V Boost Boost Built-in Yes USPB-10(2.6x2.9) DC-DC Converters ROHS