XC9135A29CDR-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC9135A29CDR-G
JLCPCB Part #
C2477708
Package
USPB-10(2.6x2.9)
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1.2MHz 2.9V 500mA 650mV~5.5V Boost Boost Built-in Yes USPB-10(2.6x2.9) DC-DC Converters ROHS