XC6702DC51QR-G
MFR.Part #
XC6702DC51QR-G
JLCPCB Part #
C3749957
Package
SOP-8FD
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 300mA 36V 5.1V 65dB@(1kHz) 80uA 810mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start、Enable Positive SOP-8FD Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS