XC6503D15AGR-G
MFR.Part #
XC6503D15AGR-G
JLCPCB Part #
C3747653
Package
USP-4
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 15uA 500mA 55dB@(1kHz) 560mV@(300mA) 6V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive USP-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS