XC6233H18BNR-G
MFR.Part #
XC6233H18BNR-G
JLCPCB Part #
C3750780
Package
SSOT-24
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 200mA 45uA 5.5V 600mV@(200mA) 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SSOT-24 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS