XC6224B151NR-G
MFR.Part #
XC6224B151NR-G
JLCPCB Part #
C6934191
Package
SSOT-24
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 150mA 3.6V 500mV@(150mA) 70dB@(1kHz) 77uA Fixed Over Current Protection Positive SSOT-24 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS