XC6223T25BNR-G
MFR.Part #
XC6223T25BNR-G
JLCPCB Part #
C5834807
Package
SSOT-24
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 100uA 2.5V 300mA 5.5V 80dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SSOT-24 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS