XC6220A12BPR-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC6220A12BPR-G
JLCPCB Part #
C6610051
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.25V 1.2A 50dB@(1kHz) 6V Fixed Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS