XC6217B28AMR-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC6217B28AMR-G
JLCPCB Part #
C3748508
Package
SOT-25
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 170mV@(100mA) 2.8V 200mA 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-25 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS