XC6201P422PR-G
MFR.Part #
XC6201P422PR-G
JLCPCB Part #
C3747502
Package
SOT-89
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10V 250mA 2uA 4.2V 400mV@(200mA) Fixed Over Current Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS