UA78M33CKCS
MFR.Part #
UA78M33CKCS
JLCPCB Part #
C2867283
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 25V 2V@(350mA) 3.3V 4.5mA 40uV 500mA 62dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS