UA78M33CDCY
MFR.Part #
UA78M33CDCY
JLCPCB Part #
C354526
Package
SOT-223-4
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 25V 2V@(350mA) 3.3V 40uV 500mA 62dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS