UA78M12CKCS
MFR.Part #
UA78M12CKCS
JLCPCB Part #
C544724
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 2V 30V 500mA 55dB@(120Hz) 75uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS