UA78L15ACPK
MFR.Part #
UA78L15ACPK
JLCPCB Part #
C139411
Package
SOT-89-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 15V 27V 34dB@(120Hz) 4.6mA 82uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS