UA78L12ACLP
MFR.Part #
UA78L12ACLP
JLCPCB Part #
C2870826
Package
TO-92-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 12V 25V 37dB@(120Hz) 6.5mA 70uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS