UA78L12ACDR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
UA78L12ACDR
JLCPCB Part #
C398340
Package
SOIC-8
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 12V 27V 42dB@(120Hz) 6.5mA 70uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS