TPSM13604HNDWR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPSM13604HNDWR
JLCPCB Part #
C5219351
Package
TO-PMOD-7
Description
-40℃~+125℃ 1 3V~16V 4A 5V~36V 700kHz Adjustable Buck Buck Built-in Yes TO-PMOD-7 DC-DC Converters ROHS