TPS7A20U33PYCKR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS7A20U33PYCKR
JLCPCB Part #
C43695402
Package
DSBGA-4
Description
-40℃~+125℃ 3.3V 6.5uA 6V 75mA 7uVrms 89dB@(1kHz) 95mV@(75mA) Soft Start、Enable、Thermal Shutdown DSBGA-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS