TPS799285DRVR
MFR.Part #
TPS799285DRVR
JLCPCB Part #
C2872874
Package
WSON-6-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mV@(200mA) 2.85V 200mA 40uA 6.5V 66dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive WSON-6-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS