TPS79501DCQR
MFR.Part #
TPS79501DCQR
JLCPCB Part #
C105264
Package
SOT-223-6
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V~5.5V 265uA 5.5V 500mA Adjustable Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable SOT-223-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS