TPS793285DBVR
MFR.Part #
TPS793285DBVR
JLCPCB Part #
C7103
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 2.85V 200mA 200mV@(200mA) 220uA 43dB@(100kHz)、70dB@(100Hz) 5.5V Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS