TPS79101DBVRQ1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS79101DBVRQ1
JLCPCB Part #
C2861549
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V~5.5V 100mA 250uA 5.5V Adjustable Positive SOT-23-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS