TPS780270200DDCT
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS780270200DDCT
JLCPCB Part #
C2863337
Package
SOT-23-Thin-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 15dB@(1kHz) 200mV@(150mA) 2V、2.7V 5.5V 500nA 86uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-Thin-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS