TPS73501QDRBRQ1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS73501QDRBRQ1
JLCPCB Part #
C523808
Package
SON-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.25V~6V 13.2uVrms 500mA 500mV@(500mA) 6.5V 65uA 68dB@(1kHz) Adjustable Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable SON-8-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS